Recordbedrag Floris Verster

Ooit werd er € 40.000 voor een schilderij van Floris Verster betaald. Dat record is uit de boeken. Op de NRC Veiling van 11 juni j.l. eindigde het bieden pas bij € 72.500 (incl. kosten, hamerpijs € 57.000) en ditmaal voor een waskrijttekening die op € 10.000 was ingezet. Het Warmonderhek, een werk uit 1894 dat […]

In de New York Times: Twee boekjes van Barack Obama sr.

AMSTERDAM — In the late 1950s, a young Kenyan man named Barack Hussein Obama wrote a series of books in his native language, Luo, for a program to promote adult literacy in Africa. The coordinator of that program, Elizabeth Mooney, singled him out as particularly talented, and helped him apply to an international study program […]

Eerste NRC veiling van boeken, prenten en manuscripten

Onze eerste boeken- en prentenveiling werd een zeer groot succes. NRC-lezers zonden opmerkelijke en unieke stukken in, sommige zelfs van museumkwaliteit. De belangstelling voor de veiling leverde soms felle strijd op, een partituur van de 10-jarige Mozart ging 60 keer over de kop, van 100 naar 6.000 euro (€ 7.632 incl. kosten). Een verlucht kalenderblad […]

Emo Verkerk haalt recordbedrag bij NRC veiling

Een portret van Gerard Reve door Emo Verkerk is in december 2016 geveild door NRC Veilingen voor het recordbedrag van bijna € 18.500 (incl. kosten en droit de suite). Een geschenk aan de vorige eigenaar van Joop Schafthuizen. Iedereen weet dat Gerard Reve verantwoordelijk is voor de bevrijding van vele landen van hun onderdrukkers. In Indonesië waren de […]

Clausboek voedt de mythe

Love song is het meest mythische boek van Hugo Claus: het werd nooit gepubliceerd. In 1963 vatte uitgever Andreas Landshoff het plan op om Claus en Karel Appel, die toen furore maakte met wandschilderingen, samen te brengen. De dummy van hun manshoge boek, 2,10 bij 0,80 meter, werd gepresenteerd in Amsterdam en New York. Daar […]

Veiling collectie Frans Molenaar brengt bijna zeven ton op

De veiling van kunstwerken en persoonlijke eigendommen van Frans Molenaar heeft volgens veilingsmeester Piet van Winden alle verwachtingen overtroffen. De vijfhonderd veilingstukken van de overleden couturier hebben in totaal 690.600 euro opgebracht. De opbrengst was vooraf op 200.000 euro geschat. Op de eerste dag werd al 520.000 euro opgehaald. De verwachting was dat de tweede […]

Adams verkoopt manuscript ‘Ik Jan Cremer’

Adams heeft het manuscript van Ik Jan Cremer (1964) verkocht aan het Letterkundig Museum. De “onverbiddelijke bestseller” van Jan Cremer neemt een volstrekt unieke plaats in de Nederlandse cultuur in en is een ijkpunt in de verandering van mentaliteit van de jaren vijftig naar die van de jaren zestig. Het manuscript is verkocht samen met […]

Jan Cremer: De gil na morgen (1958)

De gil na morgen (1958) – Het allereerste boek van Jan Cremer, een topstuk van de Jan Cremer-veiling De gil na morgen. ’n bundel litho’s met tekst van Jan Cremer is een sleutelwerk in het oeuvre van de schilder-schrijver. Dit unieke, betoverende, handgeschilderde boek met eenentwintig gouaches en twee gedichten uit december 1958 laat zien waartoe de achttienjarige Jan Cremer […]

Verkoop van het grachtenpand Herengracht 386

In 2009 verkocht Adams het grachtenpand Herengracht 386. Het stadspaleis uit 1665 is ontworpen door Philips Vingboons, één van de belangrijkste architecten van de Gouden Eeuw. De veiling van het pand als kunstwerk leidde tot wereldwijde publiciteit. In de jaren die volgden werd het voormalige kantoorpand ingericht als een museum over het ontsaan van de grachtengordel. […]