Adams verkoopt manuscript ‘Ik Jan Cremer’

Adams heeft het manuscript van Ik Jan Cremer (1964) verkocht aan het Letterkundig Museum. De “onverbiddelijke bestseller” van Jan Cremer neemt een volstrekt unieke plaats in de Nederlandse cultuur in en is een ijkpunt in de verandering van mentaliteit van de jaren vijftig naar die van de jaren zestig.Het manuscript is verkocht samen met de […]

Jan Cremer: De gil na morgen (1958)

De gil na morgen (1958) – Het allereerste boek van Jan Cremer, een topstuk van de Jan Cremer-veiling De gil na morgen. ’n bundel litho’s met tekst van Jan Cremer is een sleutelwerk in het oeuvre van de schilder-schrijver. Dit unieke, betoverende, handgeschilderde boek met eenentwintig gouaches en twee gedichten uit december 1958 laat zien waartoe de achttienjarige Jan Cremer […]

Verkoop van het grachtenpand Herengracht 386

In 2009 verkocht Adams het grachtenpand Herengracht 386. Het stadspaleis uit 1665 is ontworpen door Philips Vingboons, één van de belangrijkste architecten van de Gouden Eeuw. De veiling van het pand als kunstwerk leidde tot wereldwijde publiciteit. In de jaren die volgden werd het voormalige kantoorpand ingericht als een museum over het ontsaan van de grachtengordel. […]